ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ)

Skúste nájsť odpoveď na vašu otázku v Často Kladených Otázkach:

Je môj Onewheel pripravený na jazdenie hneď ako ho rozbalím z krabice?

Áno, ale odporúčame ho najskôr plne nabiť, skontrolovať tlak pneumatiky a prečítať si príručku majiteľa (návod na obsluhu).

Aká obuv je na Onewheel najlepšia?

Odporúčame obuv s rovnou podrážkou, ideálne su skate tenisky, ktoré bývajú spevnené.

Aký je minimálny vek na jazdenie?

Odporúčame jazdiť od 14 rokov. Do 14 rokov len v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu.

Aký je maximálny vek na jazdenie?

Neexistuje žiadny maximálny vek, nikdy nie je neskoro začať jazdiť na onewheel!

Ako zmením mód jazdenia v Digital Shaping 2.0?

Dôležité je najprv sa pripojiť k aplikácii Onewheel app. Keď budete pripojení, môžete sa jednoducho meniť módy jazdenia potiahnutím prsta po obrazovke. Môžete si vybrať medzi Sequoia, Cruz, Mission, Elevated alebo Delirium, poprípade vytvoriť vlastný mód. Bližšie informácie o jednotlivých módoch nájdete v príručke majiteľa.

Prečo bliká môj štartovací gombík na Onewheele?

Pulzujúce modré svetielko na štartovacom spínači je indikátor batérie. Čím viac svetlo pulzuje, tým viac je nabitý. Ak je LED viac vypnuté, len s kŕatkymi pulzami zapnutia, potom má onewheel slabú batériu. Ak sa toto stane, môžete radšej svoj Onewheel vypnúť a dať nabíjať. Ak svetlo nepulzuje ale bliká, znamená to, že vysiela správu o chybe. Pre rozpoznanie chyby si prečítajte príručku majiteľa (návod na obsluhu), kde nájdete zoznam chýb. Uistite sa, že keď váš Onewheel zapínate, je umiestnený na zemi v základnej pozícii a nič netlači na tlakové senzory na prednej dostupovej ploche. Toto sú najbežnejšie príčiny, ktoré spustia správu o chybe, okrem slabej batérie.

Prečo ma Onewheel vytláča hore?

Vytláčanie alebo tzv. “Push back” je indikátor príliš vysokej rýchlosti, ktorý je robený na to, aby vám zabezpečil bezpečnú jazdu, “Push back” vám dáva najavo, že idete macimálnou rýchlosťou a mali by ste spomaliť. Dvíha vám prednú stranu dosky, takže budete cítit mierne “vytláčanie”. Tento “Push back” nieje sám o sebe obmedzovač rýchlosti, je to prakticky hranica, do ktorej je na Onewheele bezpečné jazdiť. “Push back” je funkcia, ktorá je definovaná viacerými parametrami ako napríklad batéria, rýchlosť, typ terénu, atď.

Je veľmi dôležité pochopiť, že Push back môžete prekonať. Ak budete pokračovať v nakláňaní sa dopredu, budete stále zrýchlovať, tak budete prakticky tlačiť Onewheel za jeho limit, čo môže mať za následok stratu balansu alebo vypnutie. Ak chcete zachovať kontrolu nad jazdou a pokračovať bezpečne, môžete jednoducho trošku zvoľniť, mierne spomaliť a môžete ďalej bezpečne pokračovať.

Keď má váš Onewheel slabú batériu a je blízko k vybitiu, budete pociťovať agresívne vytláčanie – veľmi silný Push back. Týmto vám dáva Onewheel najavo, že mu zachviĺu dojde batéria a vypne.

Ako schádzam dole?

Pre bezpečné schádzanie z Onewheelu musíte vždy spomaliť a zastať a potom odlepiť nohu z prednej časti dosky, kde sú tlakové senzory. Niektoré vhodné možnosti sú napríklad:

1. Zastať a odlepiť pätu na prednej nohe, čím prerušíte kontakt na tlakovom senzore prednej došľapovej plochy.

2. Zastať a zoskočiť z onewheelu oboma nohami naraz! Zoskočiť je v poriadku, dôležité je ale zoskakovať VŽDY oboma nohami naraz.

Prečo Onewheel neodpovedá?

1. Je váš Onewheel zapnutý po stlačení štartovacieho tlačítka na boku? Ak áno, tlačítkové LED svetlo bude rozsvietené. 

2. LED svetlo pulzuje alebo bliká? Ak bliká je to správa o chybe. Prečítajte si príručku pre majiteľa pre zistenie a vysvetlenie chyby. Môžete sa takisto pripojiť do aplikácie a zistiť, či vám neukázalo chybu tam. Majte na pamäti, že Onewheel musí byť zapnutý len keď je na zemi, v začiatoćnej pozícii a nemôžete sa pri zapínaní držať prednej detekčnej časti.

3. Je vaša noha celý na detekčnej časti? Vaša noha musí byť umiestnená na oboch pólkach detekčnej dosky, kde sú tlakové senzory. Môže sa stať, že veľmi jemné podrážky na niektorých typoch obuvi nemusí fungovať spŕavne na sktivovanie tlakových senzorov. 

4. Je batéria na vašom Onewheele nabitá? Keď máte slabú batériu, Onewheel sa neaktivuje. Prosíme nabite Onewheel. 

5. Vyrovnali (vybalansovali) ste dosku kontrolovane? Algoritmy, ktoré balansujú (vyrovnávajú) dosku sa neaktivujú, keď začnete príliž rýchlo. Nastúpte na dosku a pomaly, kontrolovanie dostaňte dosku do vodorovnej polohy.

Môžem môj Onewheel zobrať do lietadla?

Onewheel+ XR má batériu, ktorá sa letecky prevážať nemôže.